Parsiyel Taşımacılık Nedir

Parsiyel taşımacılık; aynı güzergahta birde fazla müşterinin kısmi eşyalarını aynı araçta taşıma işlemine denir.  Parsiyel taşımacılıkta amaç komple bir araç fiyatı vermek yerine taşıdığınız eşya kadar ödeme yaparak taşıma işleminizi ekonomik gerçekleştirmektir.

Parsiyel taşımacılıkta alınan eşyalar aracın takip edeceği güzergah doğrultusunda teslim edilme sırasına göre araca yüklenmekte ve eşyaların karışmaması için büyük karton koli ve kasa içinde ip bağlama yerleri sayesinde birbirinden bağımsız yüklenmektedir.

Parsiyel yükleriniz aracın çıkış tarihine göre bazen direk adresinizden alınıp teslim edileceği noktaya varması için yola çıkılırken, bazen de tarafınızdan teslim alınıp depolarımızda muhafaza edilir ve aracın tamami ile dolmasına müteakip teslimat için yola çıkılır.

Firmamız 1997 yılından beri Marmara ve Ege bölgeleri arası parsiyel eşya taşımacılığını yapmakta olup daha sonra gelen yoğun talepler nedeni servis ağını genişleterek tüm ülke geneline yaymayı başarmıştır. Ülkemizde ilk parça eşya nakliyesi yapan firma olma gururunu yaşıyoruz. Özellikle yaz aylarında Ege, Akdeniz ve Marmara bölgeleri başta olmak üzere tüm ülke geneline sevkiyatlarımız vardır.

Az miktardaki ev eşyalarınızı firmamız aracılığı ile şehirlerarası taşımak için firmamıza 1 hafta öncesinden bilgi vermeniz ve taşıma işleminizi organize etmeniz gerekmektedir. İşinizi son ana bırakmayın. Son anda aramalarınızda aracımız dolu olabilir ve dolayısıyla sizlere yardımcı olmayabiliriz.

Not: Şehirlerarası eşya taşırken dikkat etmeniz gereken husus anlaştığınız nakliye firmasının reklam logolu aracının gelip gelmediğidir. Sektörde birçok firma şehirlerarası ev eşyası taşıma yetki belgesine sahip olmadığından eşyalarınızı komisyon karşılığında farklı firmalara taşıtmak isteyebilir. Böyle bir durumda maddi ve manevi zararlara uğrayacağınızı unutmayın. Anlaştığınız firmaya bu konudaki hassasiyetini belirtin. Gerekirse kapınıza gelen araç farklı bir nakliye firmasına ait ise eşyalarınızı taşıtmayınız…