Parsiyel Nakliye Firmaları

Parsiyel eşya taşıma hizmetini neredeyse her nakliye firması gerçekleştirmektedir. Firmalar şehirlerarası taşıma işlemleri olduğunda araçta kalan boşlukları değerlendirmek için gelen talepleri değerlendirmekte ve ek bir gelir sağlamaktadırlar.

Fakat bu durum son zamanlarda çok suistimal edilmektedir. Nedeni sektörde var olan korsan firmalar. Sizler araştırma yaptığınızda farkında olmadan korsan bir firma ile görüşme yapmış olabilirsiniz. Bu firmalar genelde düşük fiyat politikası izleyerek anlaşma yoluna gider ve sizlerin haberi olmadan nakliye işleminizi bir başka firma yada kamyoncuya komisyon karşılığında yaptırmaktadırlar.

Şimdi şöyle düşünebilirsiniz. Ne fark eder sonuçta 3 parça eşya, kimin taşıdığı önemli mi? Evet bu cümleyi bizi arayan birçok müşterilerimizden duyduğumuz için neden tercih etmemenizi detaylı olarak anlatacağız.

Nakliye Ücret: Sizler fiyat alırken eşya miktarınızı aradığınız her nakliye firmasına eksiksiz olarak anlatır ve buna bağlı olarak nakliye ücreti alırsınız. Sizlerle anlaşan korsan firmalar eşyalarınızı komisyon karşılığında taşıttıkları kişilere verdiğiniz bilgileri eksik anlatmaktadırlar. Bu durumda taşıma esnasında eşyanızı taşıyan firma yada kişiler sizlerden hiç hesapta olmayan ekstra ücretler talep etmektedirler.

Zaman: Örneğin siz bir nakliyat firması ile anlaşarak eşyalarınızın Cuma günü alınması gerektiğini ve akabinde engeç takip eden Pazar günü teslim edilmesi gerektiğini belirtirsiniz. Korsan firmalar için bu husus hiç önemli değildir. Alınma zamanına uyulur fakat teslim tarihi genelde aksar. Dolayısıyla belirttiğiniz zaman dilimi dışına çıkıldığında mağduriyet yaşamış olursunuz.

Hasar: Taşımanızı gerçekleştiren korsan firma, anlaştığınız firmanın aksine eşyalarınıza gereken özeni göstermez. Taşıma esnasında eşyalarınız belirtilen şekilde paketlenmediğinden eşyalarınız da hasarlar oluşabilmektedir.

Tüm bu unsurları göz önünde bulundurursak eşyanız 1 parça da olsa komple bir ev eşyası da olsa mutlaka ve mutlaka tercihiniz Kurumsal ve Profesyonel çalışan nakliyat firmaları olmalıdır. Firmamız 1997 yılından itibaren parça ve komple eşya sevkiyatı yapmaktadır. Referanslarımızı ve Tavsiyelerimizi inceleyerek bizimle çalışabilirsiniz…